OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg. 

2. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie:

    – dla dzieci o godzinie 17.00;

    – dla dorosłych o godzinie 18.00, w niedzielę o 17.30;

    – w kaplicy na cmentarzu o godzinie 16.00.

Z racji pierwszego czwartku i pierwszego piątku miesiąca nie będzie w tych dniach różańca dla dzieci.

3. Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego pragniemy modlić się
w intencji studentów i pracowników naukowych uczelni wyższych. 

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Spowiedź św. w czwartek w godz. od 16.00 do 17.00 i od 18.00 do 18.30. Msza o 17.00. W I piątek również spowiedź od 16.00 do 17.00; potem od 18.00 do 18.30,  i Msza święta o 17.00. 

W I piątek miesiąca na Mszę świętą zapraszamy szczególnie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Podczas Mszy zostaną poświęcone różańce. 

5. Za tydzień można złożyć Dar Serca. 

6. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii. 

7. Spotkanie Parafialnego Związku Kobiet Katolickich odbędzie się 2 października o godzinie 17.00 w salce przy ulicy Dominikańskiej 2. 

8. Jak co roku organizujemy Bal Wszystkich Świętych. W związku z tym już teraz rozpoczynamy przygotowania do tego wydarzenia. Zachęcamy do przynoszenia dyń do zakrystii, które zostaną przygotowane jako krem w czasie Balu. 

9. Parafia pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego zaprasza na koncert zespołu Nieboskłonni
z gościnnym udziałem Natalii Niemen. Koncert odbędzie się w niedzielę 6 października, o godz. 17:00 w kościele parafialnym na os. Staszica. Koncert związany jest z jubileuszem 20-lecia zespołu i promocją nowej płyty Nieboskłonnych. Zapraszamy. Wstęp wolny. 

10. Zachęcamy do udziału w Diecezjalnym Kongresie Żywego Różańca, który poprowadzą księża biskupi w Pelplinie. Organizujemy wyjazd na to wydarzenie w przyszłą sobotę, 5 października,
o godzinie 8:30 z ul. Łaziennej w cenie 10zł. Zapisy oraz wpłaty w zakrystii. Pokażmy się jako silna i liczna delegacja naszej parafii w stolicy diecezji!

11. Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniamy o serdecznej pamięci i składamy najlepsze życzenia. 

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Annę Nierzwicką oraz śp. Czesławę Meter.   Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia