Duchu Święty, natchnij mnie!

10 października w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie odbyła się kolejna Msza Święta z modlitwa o uzdrowienie, której przewodniczył ks. Damian Szulman. 
Usłyszeliśmy, jak Jezus przekonuje nas, że wytrwałość na modlitwie powoduje jej wysłuchanie. Z doświadczenia życiowego wiadomo, że niejednokrotnie o coś prosimy i nie zostajemy wysłuchani. Jeżeli prosimy, a nie otrzymujemy to należy zadać sobie pytanie dlaczego? Bóg zawsze wysłuchuje. Nie ma modlitw niewysłuchanych. Jeżeli proszę i nie otrzymuję, to albo źle się modlę, nie wierząc, że mogę otrzymać dar, albo modlę się nie o to, co jest mi potrzebne. Jeżeli proszę Boga o to, co może mnie doprowadzić do grzechu, a w konsekwencji może okazać się dla mnie zgubne – Bóg mi tego nie udzieli. Tak jak rodzic nie zawsze da swemu dziecku to, o co ono prosi. Nie zawsze dziecko zdaje sobie sprawę, że dar może być dla niego niebezpieczny lub że to, o co prosi, może być złe dla innych. Po Mszy nastąpił egzorcyzm wody, oleju i soli.
W modlitwie przed Najświętszym Sakramentem wzywaliśmy obecności Ducha Świętego, aby wlewał w nasze serca odwagę do pełnienia woli Bożej. 
Sięgnęliśmy też po modlitwę bł. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego (Małej Arabki) : Duchu Święty, natchnij mnie. Miłości Boża, pochłoń mnie. Po prawdziwej drodze prowadź mnie. Maryjo, Matko moja, spójrz na mnie. Z Jezusem błogosław mi. Od wszelkiego zła, Od wszelkiego złudzenia, Od wszelkiego niebezpieczeństwa, zachowaj mnie bezpiecznie.
Spotkanie zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim. Kolejna Msza z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się 14.11.2019r. o godz. 18:30 w Farze.

Dodany przez Parafia