XXIX Niedziela Zwykła – 19.10.2019

1. „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – pytanie wybrzmiewające w dzisiejszą niedzielę może znaleźć wiele odpowiedzi. Ostatecznie sprowadza się jednak do pytania o naszą duchową kondycję. Podejmujmy nieustannie trud gotowości na spotkanie z Panem.

2. Rozpoczęliśmy dzisiaj w Kościele Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Przypomnijmy, że został on ogłoszony przez papieża Franciszka dla uczczenia 100. rocznicy ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

3. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej tego dnia.

4. Zbliża się czas listopadowej modlitwy za zmarłych. Na stoliku przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą kartki na zdrowaśki oraz Msze święte zbiorowe zmarłych. Wypisane kartki prosimy przynosić do zakrystii.

* Zdrowaśki jednorazowe w Farze będą odczytywane po Mszach wieczornych w oktawie Wszystkich Świętych.

* Msze święte zbiorowe będą odprawiane w cztery soboty listopada od godziny 17.00.

* W kaplicy na cmentarzu zdrowaśki odczytywane będą podczas Mszy św. w oktawie Wszystkich Świętych. Informacje o tych Mszach w gablotach naszych kościołów oraz na stronie internetowej.

5. Polecamy lekturę prasy katolickiej. W tym tygodniu do nabycia Pielgrzym.

6. Dzisiaj nowy numer Pielgrzyma. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej Parafii.

8. W Fabryce Sztuk przy ul 30 Stycznia 4, 20 października (w tą niedzielę) o godzinie 17.30 oraz 21 października (poniedziałek) o godzinie 18.00 odbędą się:

Projekcje filmu pt. ,,Szpęgawsk 1939”.

Film został zrealizowany przez Filmowy Unisławskiego Towarzystwa Historycznego. Opowiada
o zbrodni dokonanej 80 lat temu przez Nazistów na mieszkańcach Kociewia w Lesie Szpęgawskim. Bezpłatne wejściówki do odbioru w dni powszednie w Fabryce Sztuk w Tczewie.

10. Parafialny młodzieżowy zespół M3PM planuje w najbliższych miesiącach nagranie płyty. Wiąże się to z konkretnymi wydatkami za korzystanie ze studia muzycznego oraz wydanie płyty. Za tydzień przy wyjściu z kościoła będzie można wesprzeć to dzieło, do czego serdecznie zachęcamy. Doceńmy pracę młodych ludzi, którzy bardzo często posługują na młodzieżowych adoracjach oraz Mszach świętych w kościele szkolnym, a także w innych parafiach.

9. Serdeczna życzenia kierujemy pod adresem jubilatów i solenizantów nowego tygodnia.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zofię Agacińską oraz śp. Rajmunda Brodowczyńskiego. Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia