I Niedziela Adwentu – 01.12.2019

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 1 grudnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. To pierwszy rok programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2019-2022, którego temat brzmi: „Eucharystia daje życie”. Podczas tego roku będziemy starali się pogłębiać nasze rozumienie Eucharystii i oddawać szczególną cześć Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Od dzisiaj rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe. Zapraszamy na Msze św., z naukami w poniedziałek i we wtorek na godzinę 6.00, 8.00, 18.30.

2. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

3. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty. Do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6.00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Od dzisiaj można nabywać świece Caritasu. Mała świeca kosztuje 8 zł, duża 15 zł. Już dzisiaj informujemy, że w poniedziałek 9 grudnia w godzinach od 8.00 do 16.00 w Kościele Szkolnym odbędzie się zbiórka żywności dla potrzebujących.

4. Za tydzień kolekta przeznaczona na rzecz Stolicy Apostolskiej, oraz odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie.

5.W przyszłą niedzielę o godzinie 14.00 odbędzie się Msza św. dla wspólnoty niepełnosprawnych ARKA.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Adorację Najświętszego Sakramentu ofiarujmy w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Okazja do spowiedzi świętej od 16.00 do 17.00. O godzinie 17.00 Msza  św. w intencji powołań. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej od 16.00 do 17.00 i od 18.00 do 18.30. Msza pierwszopiątkowa o godzinie 17.00. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej o godzinie 7.30 i 18.00.

7. W sobotę Grupy Neokatechumenalne działające w naszej parafii obchodzić będą rocznicę 30-lecia istnienia. Uroczysta Liturgia Neokatechumenalna pod przewodnictwem Ks. Biskupa Diecezjalnego zostanie odprawiona o godzinie 16.00.

8. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Mariana Wodziak. Wieczny odpoczynek…

10. Wszystkim Jubilatom tego tygodnia, obchodzącym urodziny i imieniny, a także  Wam wszystkim życzymy opieki Matki Bożej Patronki Adwentu.

Dodany przez Parafia