Niedziela Świętej Rodziny – 29.12.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i  mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość.

2. We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali w łączności z Mszą św., podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. Podczas Mszy św. będziemy się modlili również za zmarłych w minionym roku.

3. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek miesiąca – czyli szczególna okazja do pojednania się z Panem Bogiem i braćmi, oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej od 16.00 – 17.00.
O 17.00 dodatkowa Msza św. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej o godzinie 7.30 i 18.00.

4. Spotkanie opłatkowe wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w poniedziałek,
30 grudnia, o 19:00 w salce przy ul. Sambora 4.

5. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedziele. W Nowy Rok nie będzie Mszy św. o godzinie 6.30.

6. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

7. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii.

8. Wszystkim Jubilatom i solenizantom niech Boża Dziecina hojnie błogosławi.

9.Trwają kolędy. Plan kolęd na najbliższy czas jest następujący: http://www.fara.tczew.pl/2019/12/29/wizyty-duszpasterskie-2019-2020/

Dodany przez Parafia