Zapraszamy na Orszak Trzech Króli 2020

6 stycznia ulicami Tczewa przejdzie Orszak Trzech Króli – nie zabraknie wspólnego kolędowania i dobrej zabawy – przekonują organizatorzy. Orszak Trzech Króli to wspólne kolędowanie w trakcie przemarszu ulicami Tczewa z trzema królami, dworami, wojskiem, aniołami.

 Zapraszamy na godz. 14.00 na kanonkę całe rodziny, przedszkola, uczniów, nauczycieli i rodziców, organizacje. Wskazane jest maszerowanie w orszaku pod swoimi sztandarami lub szyldami.

Pierwszy orszak wyrusza z placu Hallera ulicą J.Dąbrowskiego do Kanonki na czele z ks. Arkadiuszem Okrojem – Pelplińskim Biskupem Pomocniczym, z pierwszym królem, gospodarzem – ks. proboszczem Adamem Gadomskimi i Wielkim Kanclerzem Orderu Świętego Stanisława.

Drugi orszak wyrusza z Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia do Kanonki na czele z drugim królem Prezydentem Miasta i ks. Janem Bukiem.

Trzeci orszak wyrusza z placu przy pomniku Świętego Jana Pawła II na Suchostrzygach ulicą Wojska Polskiego do Kanonki na czele z trzecim królem, Starostą Tczewskim i ks. dziekanem Jackiem Spychalskim.

Idziemy, śpiewając kolędy i grając na instrumentach przebrani i radośni. Pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, które jest fragmentem refrenu kolędy „Dzisiaj w Betlejem”, będziemy dziękowali za wszystkie cuda, które zdarzyły się w historii naszej Ojczyzny, za Cud na Wisłą, który miał miejsce 100 lat temu; cuda, które zdarzają się wokół nas, których doświadczamy na co dzień. Te słowa to także radość na to, iż 7 czerwca będziemy mogli ogłosić Stefana Wyszyńskiego błogosławionym.

Pokłonimy się Dzieciątku, wspólnie zaśpiewamy kolędy przy stajence. Każdy uczestnik Orszaku otrzyma certyfikat przejścia trasy królewskiej uzyskując pieczęcie trzech króli. Każda rodzina przebrana i godnie uczestnicząca w Orszaku może uzyskać imienny certyfikat z podpisami patronów. Po pokłonie Dzieciątku i Świętej Rodzinie wszyscy uczestnicy zostaną poczęstowani gorącą kawą, herbatą, ciastem, słodyczami, daniami z grilla. Każdy otrzyma darmowy śpiewnik z kolędami, aby wspólnym śpiewem uczestniczyć w pokłonie Dzieciątku.

Patronat nad tym wydarzeniem objął Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna, Starosta Tczewski Mirosław Augustyn, Prezydent Miasta Tczew Mirosław Pobłocki oraz Wielki Kanclerz Orderu Świętego Stanisława Stefan Kukowski.

Mając na uwadze godne, rodzinne przygotowanie się do święta Epifanii, wspólne przeżywanie w rodzinnym gronie przed udziałem w uroczystościach orszakowych, organizatorzy także w tym roku ogłaszają KONKURSY Z NAGRODAMI: Na własnoręcznie, artystycznie wykonaną koronę (I miejsce 200 zł, II miejsce 100 zł, III miejsce 50 zł), na pracę plastyczną o tematyce trzech króli w dowolnej technice i formacie (I miejsce 100 zł, II miejsce 75 zł, III m. 50 zł, wyróżnienia 25 zł). Podpisane korony i prace plastyczne (imię nazwisko, wiek, adres, telefon, e-mail) należy złożyć do 12 stycznia 2020 r. w Fabryce Sztuk. Prace indywidualnie wykonane lub w rodzinnym zespole oceniane będą przez komisję konkursową. Nagrody za godne przebranie się rodziny (minimum 4 osobowej) w dowolne, artystyczne stroje (I miejsce 400 zł, II miejsce 200 zł, III miejsce 100 zł). Będzie też nagroda 700 zł. dla grupy (szkoła, przedszkole, zespół, stowarzyszenie – za jednorodny strój i udział w Orszaku pod własnym szyldem. Wspólna grupa i przebrane rodziny uczestniczące w orszaku proszone są po udziale w orszaku o podejście do namiotu organizatora, gdzie będzie ich oczekiwała komisja konkursowa. Wszystkie nagrody wręczane będą na specjalnym spotkaniu w Starostwie podsumowującym tczewski orszak.

Do zobaczenia na orszaku w Święto Objawienia Pańskiego! 

Dodany przez Parafia