Cuda, cuda ogłaszają!

6 stycznia ulicami Tczewa przeszedł Orszak Trzech Króli. Orszak o wspólne kolędowanie w trakcie przemarszu ulicami Tczewa z trzema królami, dworami, wojskiem i aniołami. Pierwszy orszak wyruszył z placu Hallera czele z ks. Arkadiuszem Okrojem – Pelplińskim Biskupem Pomocniczym, z pierwszym królem, gospodarzem – ks. proboszczem Adamem Gadomskimi, Królową Jadwigą i Wielkim Kanclerzem Orderu Świętego Stanisława. Bez zwątpienia była to najgłośniejsza i najradośniejsza grupa. Drugi orszak wyruszył z Fabryki Sztuk na czele z drugim królem. Trzeci orszak wyruszył z placu przy pomniku Świętego Jana Pawła II na Suchostrzygach na czele z trzecim królem, Starostą Tczewskim i ks. dziekanem Jackiem Spychalskim. W tym roku szliśmy pod hasłem: „Cuda, cuda ogłaszają”, które jest fragmentem refrenu kolędy „Dzisiaj w Betlejem”. Dziękowaliśmy za wszystkie cuda, które zdarzyły się w historii naszej Ojczyzny, za Cud na Wisłą, który miał miejsce 100 lat temu; cuda, których doświadczamy na co dzień. Te słowa to także radość na to, że 7 czerwca będziemy mogli ogłosić Kardynała Stefana Wyszyńskiego błogosławionym. Każdy uczestnik Orszaku otrzymał certyfikat przejścia trasy królewskiej uzyskując pieczęcie trzech króli. Każda rodzina przebrana i godnie uczestnicząca w Orszaku mogła uzyskać imienny certyfikat z podpisami patronów. Po pokłonie Dzieciątku i Świętej Rodzinie wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani gorącą kawą, herbatą, ciastem, słodyczami, daniami z grilla. Każdy otrzymał darmowy śpiewnik z kolędami, aby wspólnym śpiewem uczestniczyć w pokłonie Dzieciątku. 
Mając na uwadze godne, rodzinne przygotowanie się do święta Epifanii, wspólne przeżywanie w rodzinnym gronie przed udziałem w uroczystościach orszakowych, organizatorzy także w tym roku ogłosili konkursy z nagrodami. Rozwiązanie konkursu odbędzie się w późniejszym terminie. 
Patronat nad tym wydarzeniem objął Biskup Pelpliński Ryszard Kasyna, Starosta Tczewski Mirosław Augustyn, Prezydent Miasta Tczew Mirosław Pobłocki oraz Wielki Kanclerz Orderu Świętego Stanisława Stefan Kukowski.

Fot. Mikołaj Krzemiński

Fot. Mikołaj Krzemiński

Więcej zdjęć do obejrzenia na: https://tiny.pl/t23dv

Dodany przez Parafia