Niedziela Chrztu Pańskiego – 12 stycznia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. 

3. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć swój Dar Serca.

4. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

5. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. 

6. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

7. Jest do nabycia nowy numer Pielgrzyma.

8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: ś.p. Mariana Czapiewskiego, Bogdana Krakowiaka, Witolda Rohde, Jerzego Mejna, Henryka Pliszki, Bogdana Czapla, we wtorek odbędzie się pogrzeb Mirosława Skowyryskiego. Wieczny odpoczynek…

9. Dzieciom i młodzieży życzymy udanych ferii zimowych, a wszystkim pozostałym z naszej Wspólnoty parafialnej wielu sił do zmagania z codziennymi obowiązkami.

Dodany przez Parafia