II Niedziela Zwykła – 19.01.2020

1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

2. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

3. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

4. Za tydzień kolekta inwestycyjna.

5. W przyszłą niedzielę będzie można również złożyć Dar Serca.

6. Zachęcamy parafian i gości do zabrania ze sobą naszego parafialnego czasopisma „Znak Zwycięstwa” przy wyjściu z kościoła. Z troski o wspólnotę zabierzmy gazetę do naszych rodzin, sąsiadów i osób chorych. Niech lektura prasy ukaże piękno naszej parafialnej wspólnoty. 

7. Zachęcamy również do zakupu książki w specjalnej ofercie cenowej dla naszej parafii pt. „Dalej niż śmierć. Wieczne Boże Narodzenie”. Ta mała teologia śmierci została zilustrowana poruszającymi świadectwami, usiana roztropnymi radami, jak lepiej przeżywać starość, odejście do nieba, żałobę. Żaden ważny temat nie został pominięty: eutanazja, spopielenie zwłok, piekło, czyściec. Koszt książki 19.90 zł, do nabycia w zakrystii.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Franciszka Orlikowskiego i Adama Kopeckiego. Wieczny odpoczynek…

9. Plan kolęd:
http://www.fara.tczew.pl/2019/12/29/wizyty-duszpasterskie-2019-2020/

Dodany przez Parafia