III Niedziela Zwykła – 26.01.2020

1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Eucharystii oraz pierwszosobotnim nabożeństwie o godzinie 7:30 i 18:00.

2. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na Msze święte przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

3. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

4. Zbliża się setna rocznica powrotu Tczewa do Polski po wielu latach zaboru pruskiego. Chcąc uczcić ten historyczny fakt, ważny dla Tczewa, Pomorza i całej Polski, Samorząd Miasta Tczewa wspólnie z Fabryką Sztuk postanowił zorganizować wydarzenie plenerowe pt. „To już 100lat – Chwała Hallerczykom”, które odbędzie się 30 stycznia 2020 roku. Początek o godzinie 16:00 na placu Marsz J. Piłsudskiego 1. Następnie rekonstruktorzy, aktorzy i inni uczestnicy wydarzenia przejdą ulicami Tczewa na plac Hallera, gdzie czeka kolejna atrakcja – piknik żołnierski. W programie m.in. pokaz musztry, ćwiczenia piechotne dla publiczności, żołnierska strawa. Po pikniku odbędzie się uroczysta sesja Rady miejskiej.

5. Młodzieżowy Chór Juventus zaprasza wszystkich pragnących śpiewać na chwałę Pana na próbę w najbliższy piątek, 31 stycznia o godzinie 18:00 w salce przy ul. Dominikańskiej 4. Juventus planuje w najbliższych miesiącach prace nad repertuarem oraz stworzenie nowych projektów muzycznych. Chórem od grudnia ponownie dyryguje Joanna Klekowiecka.

6. Dzisiaj po  Mszy świętej Dar Serca.

7. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.

8. Jest do nabycia nowy numer Pielgrzyma.

9. Są w tym tygodniu wolne intencje mszalne. Zachęcamy do modlitwy za zmarłych, urodzin, jubileuszy. Intencje przyjmujemy w zakrystii po Mszy świętej.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Mieczysława Sikorskiego i śp. Zbigniewa Szalbierz. Wieczny odpoczynek…

11. Plan kolęd na najbliższe dni:
http://www.fara.tczew.pl/2019/12/29/wizyty-duszpasterskie-2019-2020/

Dodany przez Parafia