Lednica 2020 – Totus Tuus! Rozpoczynamy zapisy

Co robisz 6 czerwca? Rozpoczynamy zapisy na Lednicę! 2 opcje do wyboru:

  •  autokar Tczew – Lednica – Tczew
  • autokar Tczew – Lednica – Warszawa (beatyfikacja Wyszyńskiego) – Tczew

Liczba miejsc w obu autokarach ograniczona!

Więcej informacji oraz zgłoszenia:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd0ltKtzsUiGsxSSOltGkPy20o_B7VXwRbd4qLwsAOEC0qj8g/viewform?fbclid=IwAR3PdKKyrHgMkYUL_GiyxZP8wMV6db1YWyICeThZAol6Ub0W8jJAe8gJO1c

O SPOTKANIU

W tym roku na Polach Lednickich chcemy powiedzieć „Cały Twój”, bo wierzymy, że całkowite powierzenie się Bogu jest najlepszym sposobem na piękne i szczęśliwe życie.

Chcemy, aby młodzi ludzie usłyszeli na Lednicy o tym jak uwierzyć w to, że zaufanie we współczesnym świecie jest możliwe. Dziś jest to nam wyjątkowo potrzebne. Papież Franciszek mówi nam, że nie wystarczy żyć we wspólnotach wirtualnych, ale trzeba zaangażować się we wspólnoty realne. To jest prawdziwie możliwe tylko. Gdy powiemy Bogu CAŁY TWÓJ.

Opowiemy o Maryi, jako naszej przewodniczce, która w pełni oddała swoje życie Bogu. Idąc Jej śladami będziemy uczyli się jak zaufać Panu i dać mu się poprowadzić.

Będziemy hucznie obchodzić 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. 

W roku beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego opowiemy o nim podczas Spotkania przez pryzmat Ojca Jana Góry i jego rodzinnej miejscowości – Prudnika.

HASŁO SPOTKANIA

Każdemu Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000 towarzyszy hasło, które ma nas prowadzić i być myślą przewodnią, tematem i kierunkiem myślenia przed, po i w trakcie Spotkania. 6 czerwca 2020 roku podczas XXIV Spotkania Młodych LEDNICA 2000 będziemy podążać szlakami hasła „Cały Twój”.

Hasło to, znane bardziej w łacińskiej wersji „Totus Tuus”, było dewizą i mottem życia Karola Wojtyły, a potem pontyfikatu św. Jana Pawła II. Ojciec Święty, którego stulecie urodzin obchodzimy w tym roku, kierował w ten sposób swoje myśli do Maryi, oddając się Jej w pełni. My, zgromadzeni na Polach Lednickich w pierwszą sobotę czerwca, będziemy śledzić te myśli i właśnie przez Bożą Rodzicielkę zawierzać się, za Jej przykładem, Chrystusowi.

Maryja całym swoim życiem mówiła Chrystusowi „Tak” – od Zwiastowania, przez Kanę Galilejską aż do Drogi Krzyżowej i Zmartwychwstania. Cała Jej doskonałość polegała na upodobnieniu się do Jezusa, zjednoczeniu się z Nim i poświęceniu się Jemu. To dla nas, młodych, wskazówki na tegoroczne Spotkanie Młodych.

Kochani, jesteście bardzo kochani!

6 czerwca 2020​ roku Pola Lednickie​ na nowo zapełnią się młodymi ludźmi,  którzy razem będą się modlić, śpiewać i wsłuchiwać się w Słowo Boże! Zgromadzeni na XXIV Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000, będziemy przeżywali i rozważali słowa tegorocznego hasła – ​„Cały Twój”.​

W zeszłym roku usłyszeliśmy z ust Jezusa zapewnienie: „Wiesz, że Cię kocham”, a na tegorocznym Spotkaniu chcemy Mu odpowiedzieć słowami: „Cały Twój”. Te słowa zostały zaczerpnięte z motta biskupiego Karola Wojtyły, którego setną rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku. Podążając tropem inicjatora Spotkań Młodych Ojca Jana W. Góry OP, przyglądamy się życiu duchowego założyciela Lednicy – św. Jana Pawła II, który już w młodości odkrył zawierzenie Maryi jako prostą i skuteczną drogę do Jezusa.  

6 czerwca 2020 roku, podczas XXIV Spotkania Młodych LEDNICA 2000, opowiemy o Maryi, która przygotowuje drogę swojemu Synowi. Ona najlepiej ukazuje nam, jak od najmłodszych lat możemy powierzać się Bogu. Maryja przez swoją delikatność i pokorę uczy nas, jak słuchać Boga i wypełniać Jego wolę w swoim życiu. Chcemy razem z Maryją odkrywać, czym jest miara serca, którą mierzymy samych siebie, Kościół i otaczający nas świat. Wraz z apostołem Piotrem wyznajemy wiarę w Jezusa Chrystusa i jednocześnie z Janem Ewangelistą przyjmujemy Maryję jako naszą Matkę, zapraszając Ją do naszego życia, by wspólnie powiedzieć Chrystusowi: “Cały Twój”.

o. Wojciech Surówka OP
o. Wojciech Prus OP

Duszpasterze Lednicy

Dodany przez Parafia