Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania parafii w Wielkim Tygodniu

Na spowiedź zapraszamy od poniedziałku do środy w godzinach 16:30-18:30 do Domu Kolpinga, ul. Wyszyńskiego 11. Księża będą spowiadali w oddzielnych pomieszczeniach z zachowaniem odległości 2m.

W czwartek rozpoczynamy najważniejszy okres w Kościele – Triduum Paschalne. W tym roku będzie możliwy tylko i wyłącznie udział poprzez transmisję online na stronie naszej parafii oraz na stronie link.do/faratczew Liturgię Wielkiego Czwartku oraz Wielkiego Piątku rozpoczniemy o 17:00, natomiast Wigilię Paschalną o 21:00.

W tym roku nie będzie Ciemnicy, Drogi Krzyżowej ulicami miasta, modlitwy brewiarzowej, a także błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny (święconki), która wyjątkowo przybiera charakter liturgii domowej podczas wielkanocnego śniadania. Obrzęd znajdziesz tutaj: tiny.cc/y3zemz

W Wielki Piątek wiernych między 18., a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli spożycie tylko trzech posiłków, w tym jednego do syta.

W pierwszy dzień świąt Msze św. odbędą się jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 6:30 (tej Mszy św. nie będzie). W drugi dzień świąt Msze św. jak w porządku niedzielnym.

Przypominamy, że zgodnie z przykazaniem kościelnym każdy katolik „przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjmuje Komunię Świętą”. Czas na zrealizowanie tego przykazania mamy od środy popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej, która w tym roku przypada 7 czerwca. Zachęcamy, by w trakcie Triduum Paschalnego przyjmować Komunię świętą duchowo, jeśli nie będzie to możliwe fizycznie.

Instrukcja i obrzęd Komunii duchowej: http://www.fara.tczew.pl/2020/04/03/instrukcja-do-komunii-duchowej/

W Wielką Sobotę, na zakończenie Mszy Świętej kapłan z Najświętszym Sakramentem wyjdzie przed kościół i udzieli błogosławieństwa całej wspólnocie parafialnej. Podczas tego błogosławieństwa będą biły dzwony kościelne oraz oraz zabrzmi sygnał farnego Carillonu, by był to dla nas znak, że Zmartwychwstały Pan błogosławi całej naszej Rodzinie Parafialnej.

Dodany przez Parafia