II Niedziela Wielkanocy (Miłosierdzia Bożego)

                                19 kwietnia 2020

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. 

2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Do 2012 roku Tydzień Miłosierdzia obchodzony był w październiku, a od 2013 rozpoczyna się on w drugą niedzielę Wielkanocy, w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę na cele charytatywne.

3. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. 

4. W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Wieczorną Mszę św. połączymy z nabożeństwem o urodzaje.

5. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. 

6. W związku ze zmianą restrykcji rządowych od jutra tj. poniedziałku 20 kwietnia w kościele może przebywać jedna osoba na 15m2 przy zachowaniu odległości między sobą 2m, a także w maseczce zakrywającej usta i nos. W związku z tym jednocześnie na Mszy św. w Farze może uczestniczyć 70 osób, a w Kościele Szkolnym 25osób. Wracamy w tygodniu do porządku Mszy św. tak jak to było w dni powszednie, a w niedzielę do porządku niedzielnego. 

7. W związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że uroczystości Pierwszej Komunii Świętej odbędą się w naszej parafii we wrześniu: 12.09.2020 – Szkoła Podstawowa nr 10 i Fontanna Marzeń; 19.09.2020 – Szkoła Podstawowa nr 1 i 5.

8. Już jutro rozpoczynamy 33-dniowe rekolekcje internetowe, które będą duchowym przygotowaniem do aktu osobistego poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to niezwykła formuła zaproponowana przez św. Ludwika Grignion de Montfort. Rekolekcje można odprawiać samodzielnie. Codzienne nauki rekolekcyjne będą zamieszczane w godzinach wieczornych w internecie. Na zakończenie rekolekcji zaprosimy wszystkich chętnych na wspólną adorację i nabożeństwo, podczas którego dokonamy aktu ofiarowania. W tych trudnych czasach zachęcamy, by każdy osobiście przygotował się do ukrycia się w Niepokalanym Sercu Maryi. Szczegóły na naszej parafialnej stronie internetowej oraz na parafialnym facebooku.

9. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby ś.p.: Janiny Knopp, Danuty Reczek, Feliksa Gajewskiego. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb Janiny Kryszczak. Wieczny odpoczynek…

10. Niech Zmartwychwstały Pan będzie obecny w naszej Wspólnocie Parafialnej, niech opromienia nas blaskiem swej miłości i przemienia to, co szare w naszym życiu,
w kwitnący ogród.

Dodany przez Parafia