Niedziela Miłosierdzia. O godzinie 15:00 pośpiewamy i odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia w tczewskiej farze. Zostańcie z nami??

Gepostet von Holymood Productions am Sonntag, 19. April 2020

Pragniemy wspólnie uwielbiać Bożą Miłość i prosić o potrzebne łaski na naszą Ojczyznę i cały świat. Niech będzie to wołanie o zaprzestanie epidemii koronawirusa, o pokój na świecie i o pogłębienie naszej wiary, nadziei oraz miłości, abyśmy swoim czynem zmienili świat na lepszy. Doświadczając bowiem Miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci.

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen. Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen.

Dodany przez Parafia