III Niedziela Wielkanocy 26.04.2020

1. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się poprzez nasz pełny udział w Eucharystii. 

2. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. 

3. W środę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej.

4. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszam w tych dniach na dodatkową Eucharystię sprawowaną w naszym kościele o godz. 17:00. Okazja do spowiedzi świętej w czwartek i piątek od 16:00 do 17:00. W czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa. Będziemy również prosili o liczne i święte powołania do służby w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek przez przyjęcie Komunii św. wynagradzajmy Panu Bogu wszelkie zniewagi i brak żalu za popełnione grzechy. W pierwszą sobotę oddamy się pod macierzyńską opiekę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki.

5. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W kaplicy nabożeństwo od poniedziałku do piątku o godzinie 16:00. (limit 7 osób)

6. We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, 1 maja, będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym. 

7. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6:30, 8:00, 10:00, 17:00 i 18:30. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

8. W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. 

9. Informujemy, że biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 1 maja br.

10. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka na cele charytatywne.

11. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby ś.p. Janiny Kryszczak i Piotra Kaczmarka. Wieczny odpoczynek… 


Dodany przez Parafia