V Niedziela Wielkanocy 10.05.2020

1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. 

2. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Zapraszamy 13 maja na godz. 20:00 na nabożeństwo fatimskie. Przypominamy, że w nabożeństwie będzie mogło uczestniczyć 70 osób.

3. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła. 

4. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. 

5. Ogromna liczba osób z całego świata dołączyła do międzynarodowej wspólnoty odmawiającej w tym roku w dniach 13 maja – 5 lipca Wielką Światową Nowennę Pompejańską, za którą stoi obietnica Matki Bożej o wysłuchaniu każdej prośby składanej przez odmawiających w tej modlitwie różaniec. Modlimy się przede wszystkim o nawrócenie świata, a także o pokój i zaprzestanie epidemii.  Zachęcamy, aby włączyć się od środy w to duchowe dzieło. W zaledwie 54 dni, trwającej codziennie nowenny, odmieńmy życie obdarowanych naszym wstawiennictwem i pozwólmy, by poprzez liczne nawrócenia ten świat stał się coraz lepszy, bezpieczny i zdrowszy w oparciu o łaskę, płynącą z Serca Jezusa. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej oraz na Facebooku.

6. Ze względu na trwającą epidemię rekolekcje z ojcem Adamem Szustakiem, które były planowane na 17-19 maja, odbędą się w nowym terminie – we wrześniu 2021 roku. Jest to najbliższy możliwy termin w kalendarzu ojca Szustaka.

7. Osoby, które są w trakcie odprawiania 33-dniowych rekolekcji, przygotowujących do oddania się Jezusowi przez Maryję, zapraszamy na konferencję w sobotę, 16 maja na godzinę 17:00 do fary. 

8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby ś.p.: Bronisławy Rygielskiej, Heleny Cybulskiej, Agnieszki Kamrowskiej i Hanny Piątkowskiej. Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia