Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020 r.

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. 

3. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. 

4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie wieczorem będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości. 

5. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. 

6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W I Czwartek okazja do spowiedzi św. od godz. 16:00 – 17:00. O 17:00 dodatkowa Msza św. W I Piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 16:00 – 17:00 i od 18:00 – 18:30. O godz. 17:00 Msza św. pierwszopiątkowa. W I Sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7:30 i o godz. 18:00.

7. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem. Tego dnia Ks. Prałat obchodzić będzie jubileusz 55 – lecia kapłaństwa. Pamiętajmy o Ks. Prałacie w naszych indywidualnych i osobistych modlitwach.

8. Tegorocznych maturzystów oraz ich rodziny zapraszamy na dodatkową Mszę świętą ze specjalnym błogosławieństwem. Odprawimy ją w niedzielę, 7 czerwca o godzinie 17:00 w farze. Warto oddać ten niełatwy czas Bogu i prosić go o potrzebne łaski. 

9. Ogólnopolskie spotkanie Młodych „Lednica” w tradycyjnej formie zostało odwołane. Odbędzie się ono jednak w sobotę, 6 czerwca, w formie transmisji internetowej. Zainteresowanych do uczestnictwa w tym wydarzeniu w formie kina letniego oraz wspólnego spędzenia czasu zachęcamy do zgłaszania się do ks. Szymona.

10. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.

11. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca o godzinie 14:00 odbędzie się Msza św. dla osób niepełnosprawnych z grupy Arka, a także dla wszystkich chętnych. Serdecznie zapraszamy.

Dodany przez Parafia