#Lednicawdomu zapraszamy na transmisję

Kochani,

6 czerwca 2020 pragniemy być razem. Jednak w tym roku – z uwagi na sytuację i w poczuciu odpowiedzialności – przenosimy Spotkanie z Pól Lednickich do… Waszych domów. Chcemy się połączyć z Wami przez Internet i wszystkie możliwe środki przekazu. Do tegorocznego hasła „Cały Twój” dodajemy #Lednicawdomu. Zaproście nas więc do siebie (macie wprawę!), a my zaprosimy Was na Pola Lednickie. Mamy ogromną nadzieję, że połączycie się z nami duchowo. 

W tym roku na 6 czerwca zapraszamy każdego z Was, wszystkie grupy, które zazwyczaj spotykają się w różnych terminach, a więc: Młodych, Dzieci, Seniorów i Motocyklistów. To dopiero będzie nowy wymiar. To będzie petarda! 

Nie może Was z nami zabraknąć! Bądźmy razem 6 czerwca! 

  • Wspólnota Lednica2000

Transmisja na stronie wspólnoty, na Facebooku oraz w Telewizji Trwam

PROGRAM TRANSMISJI SPOTKANIA

14.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego

15:30 Konferencja o. Romana Bieleckiego OP

Przerwa

19:00 – Rozpoczęcie spotkania XXIV Spotkania Młodych LEDNICA 2000 #Lednicawdomu

19:10 Opowieść o Ofiarowaniu Maryi w świątyni

19:20 Błogosławieństwo rodziców

19:30 Medytacja „Czy mogę w Tobie zamieszkać?”

19:40 Zawierzenie się przez Matkę Bożą Lednicką

20:00 Msza Święta celebrowana przez Prymasa Polski arcybiskupa Wojciecha Polaka

21.00 Apel Jasnogórski – łączenie z Częstochową

21:30 Gest „Płaszcza Maryi”. Poświęcenie i przyjęcie szkaplerza lednickiego

21:40 Przemówienie Ojca Świętego Franciszka

21:45 Wspomnienie św. Jana Pawła II. Litania do św. Jana Pawła II

22:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Akt wyboru Chrystusa

22:20 Symboliczne przejście przez Bramę III Tysiąclecia

CAŁY TWÓJ

Hasło to, znane bardziej w łacińskiej wersji „Totus Tuus”, było dewizą i mottem życia Karola Wojtyły, a potem pontyfikatu św. Jana Pawła II. Ojciec Święty, którego stulecie urodzin obchodzimy w tym roku, kierował w ten sposób swoje myśli do Maryi, oddając się Jej w pełni. My, zgromadzeni na Polach Lednickich w pierwszą sobotę czerwca, będziemy śledzić te myśli i właśnie przez Bożą Rodzicielkę zawierzać się, za Jej przykładem, Chrystusowi.

SYMBOL SPOTKANIA

Każdego roku wchodząc na Pola Lednickie, dostawaliście symbol Spotkania. Tym razem symbolem jest szkaplerz z wizerunkiem Matki Boskiej Lednickiej, który przybędzie do Waszych domów już przed Spotkaniem.

Można go już teraz zamawiać przez Internet na stronie lednicki.pl

Pamiętajcie, że szkaplerz jest jednocześnie Waszą cegiełką na utrzymanie Domu św. Jana Pawła II na Polach Lednickich, w którym odbędzie się XXIV Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. Każdy szkaplerz-cegiełka to Wasz bardzo konkretny udział w kontynuacji dzieła lednickiego, które zapoczątkował Ojciec Jan W. Góra OP, a pobłogosławił św. Jan Paweł II. Lednica to nasze wspólne dzieło!

Zainteresowanych do uczestnictwa w tym wydarzeniu w formie kina letniego oraz wspólnego spędzenia czasu zachęcamy do zgłaszania się do ks. Szymona.

Dodany przez Parafia