Niedziela Najświętszej Trójcy 7.06.2020

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. 

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. 

3. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej.

4. W najbliższą środę o godz. 18:00 w naszej parafii odbędzie się bierzmowanie. Bardzo prosimy, aby osoba, która zarezerwowała intencję mszalna na wieczorną Mszę (w środę) zgłosiła się dzisiaj do zakrystii. 

5. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Msze św. w tym dniu wg porządku niedzielnego.

6. W tym roku, ze względu na zaistniałą sytuację nie organizuje się procesji Bożego Ciała ulicami parafii, ani nie stawia się czterech ołtarzy. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa po każdej Mszy św. odprawianej w Farze odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Przypominamy, że w czasie liturgii (w tym podczas procesji eucharystycznych) należy zachować przepisy prawa państwowego i kościelnego. Należy zachować odpowiednią odległość od siebie a w kościele należy mieć założone maseczki na usta i nos.

7. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci do sypania kwiatków podczas procesji eucharystycznych. Próba dla dzieci w poniedziałek 8 czerwca o godz. 17:30 na placu przy Farze.

8. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie po Mszy św. o godz. 18:30 przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała. W niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30.

9.W tym tygodniu odbyły się pogrzeby ś. p.: Stanisława Kmiecia, Lidii Kuchty, Henryka Kryczyka, Jerzego Skalińskiego, Antoniego Truszkowskiego, Wacława Sznutowicza, Marcina Czuba. We wtorek odbędą się pogrzeby ś. p.: Waldemara Mejny, Bolesława Ledzińskiego. Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia