W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. ?


Msze św. w tym dniu wg porządku niedzielnego. Uczestnictwo we Mszy tego dnia jest obowiązkowe.


W tym roku, ze względu na zaistniałą sytuację nie organizuje się procesji Bożego Ciała ulicami parafii, ani nie stawia się czterech ołtarzy.

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa po każdej Mszy św. odprawianej w Farze i w kaplicy odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła.

Przypominamy, że w czasie liturgii (w tym podczas procesji eucharystycznych) należy zachować przepisy prawa państwowego i kościelnego. Należy zachować odpowiednią odległość od siebie a w kościele należy mieć założone maseczki na usta i nos.


Choć procesja przez miasto się nie odbędzie, to zachęcamy do udekorowania okien, jak jest to w tradycji.


Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie po Mszy św. o godz. 18:30 przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała. Następnie odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 9:30.

Dodany przez Parafia