XI Niedziela Zwykła 14.06.2020

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie aż di Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa gromadzimy się w naszym kościele farnym o 18:30 na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. W piątek na zakończenie nastąpi obrzęd błogosławieństwa wianków. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie. W tym dniu obowiązuje dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

2. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

3. Jest do nabycia nowy numer diecezjalnego czasopisma „Pielgrzym”.

4. Nasza parafia organizuje 18.07.2020 (sobota) pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Stoczka klasztornego. Szczegóły pielgrzymki na plakacie, naszej stronie internetowej bądź u Ks. Damiana. Koszt pielgrzymki 55zł. Zapisy u p. Agnieszki Guz (Odnowa w Duchu Świętym), u Ks. Damiana, zakrystii i biurze parafialnym.

5. W czwartek o 18:30 odbędzie się Msza św. z prośbą o uzdrowienie. Po Mszy św. egzorcyzm wody, soli i oleju.

6. Bóg zapłać za złożone ofiary na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

7. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby ś.p. : Waldemara Mejny, Bolesława Ledzińskiego, Barbary Kirszling i Danieli Kotłowskiej. Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia