Uskrzydlone na uwielbieniu młodych w Pelplinie

Jak już wiecie, można było zobaczyć nas w sobotę na pelplińskiej Przystani. Tradycyjną piosenką przywitał nas zespół Na Cały Głos. Następnie wysłuchaliśmy wzruszających świadectw na temat różnych powołań oraz uczestniczyliśmy we mszy świętej. Miałyśmy także okazję flagować podczas adoracji, tuż przed Apelem Jasnogórskim 😁dziękujemy wszystkim, którzy byli – mamy nadzieję, że bawiliście się dobrze ❤ A tych, którzy nie mieli możliwości być dziś, serdecznie zapraszamy na Przystań, która odbędzie się 5 września w Pelplinie 😊

  • Uskrzydlone


Radio Głos

Podczas Mszy św. w bazylice katedralnej w Pelplinie 20 czerwca biskup pelpliński Ryszard Kasyna apelował do młodych: „zagubionym ukażcie, że utraconą wiarę można odnaleźć w świątyni”.

W godzinach popołudniowych i wieczornych świątynię wypełniła młodzież z różnych parafii diecezji, która dziękowała  Bogu za wszelkie łaski kończącego się roku szkolnego i zawierzała się Chrystusowi  na czas wakacji.

Kilkugodzinne spotkanie rozpoczął śpiew i świadectwa rzybliżające drogi powołania zakonnego, kapłańskiego i małżeńskiego.

Centralnym punktem programu była Msza św. pod przewodnictwem biskupa Ryszarda Kasyny.

Hierarcha wyraził radość i przyznał, że brakowało mu spotkań z młodzieżą diecezji, które wiosną odbywają się z okazji Światowego Dnia Młodzieży, bierzmowań czy czerwcowej „Przystani – warsztatów dla duszy”.

Kaznodzieja wielokrotnie nawiązywał do ewangelii czytanej z okazji sobotniego wspomnienia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

W oparciu o scenę znalezienia Jezusa w świątyni biskup przestrzegał, że z powodu „wirtualnych narzędzi”, którymi tak często posługują się młodzi „na uboczu zostaje język wiary”.

Dlatego, akcentował biskup pelpliński, „potrzebne są chwile na ożywienie wiary”, takie, jak to spotkanie w katedrze.

Hierarcha przypominał o wartości rodzinnego uczęszczania na Mszę św. i  budowania wspólnoty wiary.

Odwołując się do współczesnych zagrożeń, kaznodzieja mówił, że łatwo dzisiaj „zagubić niewinność a nawet siebie”. Dodał też, że niebezpieczna jest współczesna moda, która sprawia, że „ludzie zamiast wstydzić się grzechu, obnoszą się nim a nawet podnoszą go rangi stylu życia”.

Dlatego bp Kasyna apelował do młodych: „jeżeli ktoś zagubił Jezusa, skierujcie go do świątyni, gdzie On czeka”, „zagubionym ukażcie, że utraconą wiarę można odnaleźć w świątyni”, dodał.

Po Mszy św. miała miejsce modlitwa uwielbienia i zawierzenia przed Najświętszym Sakramentem, zakończona Apelem Jasnogórskim.

Wydarzenie, które zgromadziło kilkuset uczestników odbywało się pod hasłem „Modlitwa z Wami za Was”. Zostało zorganizowane przez Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej w zamian za doroczną „Przystań – warsztaty dla duszy”, które gromadzą na całodniowym programie w Pelplinie młodzież z całej diecezji.

Druga odsłona spotkania młodzieży diecezji pelplińskiej jest planowana w Pelplinie 5 września.

Dodany przez Parafia