XIII Niedziela Zwykła 28.06.2020

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze św. w tym dniu o godz.: 6:30; 8:00; 10:00; 17:00 i 18:30. Kolekta z tego dnia przeznaczona na Stolicę Apostolską.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  • W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Spowiedź tego dnia od 16:00 – 17:00. Dodatkowa Msza św. o godz. 17:00
  • W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od 16:00 – 17:00 i 18:00 – 18:30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17:00.
  • W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszamy pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 7:30 i 18:00.

4. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. 

5. Przez cały okres wakacyjny nie będziemy sprawowali Mszy św. w Kościele Szkolnym.

6. Kancelaria Parafialna w okresie wakacyjnym czynna popołudniu od 15:00 – 17:00.

7. Bóg zapłać za złożone dary na cele inwestycyjne.

8. Dzisiaj po Mszy św. Dar Serca.

9. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

10. Serdecznie zapraszamy na nocne zwiedzanie tczewskiej fary 4, 5, 11 i 12 lipca o godzinie 22:00. Zwiedzaniu towarzyszyć będą opowieści księdza prałata Piotra Wysgi oraz muzyka wykonywana na żywo. Na koniec będzie możliwość zakupienia pamiątek, z których dochód zostanie przeznaczony na wakacyjny wyjazd wspólnoty KSM, działającej przy naszej parafii. Bezpłatne wejściówki do odbioru w zakrystii.

11. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby ś. p.:  Kazimierz Bałachowski, Maria Kuberska. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb ś.p. Wiesława Laski. Wieczny odpoczynek….

Dodany przez Parafia