XIV Niedziela Zwykła – 5.07.2020

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. 

2. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

3. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać. 

4. Serdecznie zapraszamy na nocne zwiedzanie tczewskiej fary w dzisiejszy niedzielny wieczór oraz 11 i 12 lipca o godzinie 22:00. Zwiedzaniu towarzyszyć będą opowieści księdza prałata Piotra Wysgi oraz muzyka wykonywana na żywo. Na koniec będzie możliwość zakupienia pamiątek, z których dochód zostanie przeznaczony na wakacyjny wyjazd wspólnoty KSM, działającej przy naszej parafii. Bezpłatne wejściówki do odbioru w zakrystii.

5. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby ś. p.: Janiny Małkowskiej, Jadwigi Bogusz i Edwarda Bober. W poniedziałek odbędą się pogrzeby ś. p.: Jerzego Szymańskiego i Bożeny Swatko. Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia