W czwartek wyrusza Piesza Pielgrzymka Grupy Tczewskiej na Jasną Górę

W czwartek wyrusza Piesza Pielgrzymka Grupy Tczewskiej na Jasną Górę. Biorąc pod uwagę trwającą pandemię, obowiązujące przepisy prawne i sanitarne dotyczące pieszych pielgrzymek, a nie zgromadzeń, została podjęta decyzja, że tegoroczna pielgrzymka, we wszystkich grupach diecezji pelplińskiej, będzie przebiegać w zupełnie innej formie. Każdego dnia będzie mogło pielgrzymować do Tronu Jasnogórskiej Pani (lewą stroną w 2 metrowych odstępach) maksymalnie 20 osób. Pielgrzymka w tym roku nabiera charakter sztafety.

30 lipca zapraszamy Was wraz z bliskimi na Mszę Świętą o godz. 7:00 do kościoła górnego NMP Matki Kościoła w Tczewie, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj.

Przypominamy, że od czwartku 30 lipca do 13 sierpnia będziemy mogli uczestniczyć we Mszach Św. o godz. 20.00 w dolnym kościele, gdzie modlić się będziemy za pielgrzymów, oraz w naszych intencjach, które niosą do Jasnogórskiej Pani. Po każdej Mszy Św. relacja na żywo z pielgrzymkowego szlaku połączona z Apelem. Serdecznie zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Po Apelu będzie można zaopatrzyć się w koszulki i gadżety pielgrzymkowe.

Bardzo Was proszę, abyście towarzyszyli tegorocznym pątnikom w poszczególne dni swoją modlitwą i duchową łącznością poprzez udział w Mszach Świętych i Apelach Jasnogórskich o godz. 20.00

Jeszcze 42 godziny i Grupa Tczewska po raz XXIX wyruszy z bagażem intencji do Tronu Jasnogórskiej Pani, Naszej Mamy. Bardzo mocno wierze, że w przyszłym roku będziemy pielgrzymować w 300 osobowej grupie!

Ks. Piotr Lipkowski
Przewodnik Grupy Tczewskiej
https://www.facebook.com/pielgrzymkatczewska

Dodany przez Parafia