XVIII Niedziela Zwykła 02.03.2020

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Zapraszamy do duchowej łączności z pielgrzymami udającymi się na Jasną Górę. W tym roku ze względu na obostrzenia pielgrzymuje 20 osób. Codziennie o 20:00 do (13 sierpnia włącznie) odbywają się Msze św. oraz apele w kościele NMP Matki Kościoła. Msze odprawione zostają w intencji pielgrzymów, nowych powołań i ustania epidemii oraz w intencjach złożonych przez wiernych pod obrazem MB Częstochowskiej w kościele dolnym. Codzienna relacja z drogi na Facebooku pielgrzymki.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione. 

3. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

4. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i dodatkowa Msza św. o godz. 17:00. W piątek  pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od 17:00 do 17:00 i od 18:00 do 18:30. Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:00.  

6. W przyszłą niedzielę będzie okazja by złożyć swój Dar Serca.

7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby ś. p.: Marzeny Justy, Henryka Kasyny, Ireny Stepnakowskiej, Ireny Kurek. Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia