XIX Niedziela Zwykła 9.08.2020
  1. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki. pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, by w tym czasie umocnić naszą wiarę.
  2. W poniedziałek, 10 sierpnia, w kalendarzu przypada święto Św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego męczennika oraz patrona naszej diecezji.
  3. 13 sierpnia (czwartek) zapraszamy do fary na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.
  4. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę o tym, że Maryja z ciałem i duszą została wzięta do nieba ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ale już w V wieku obchodzono w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Msze święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Msza s wieczorna (sobotnia) nie będzie tym razem mszą niedzielną. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione.
  5. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć Dar Serca.
  6. Jest do nabycia nowy numer Pielgrzyma
  7. Nasza parafia organizuje 29 sierpnia pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Rywałdzie i do Grudziądza. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
  8. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 18 sierpnia 2020 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl
  9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby ś.p.: Ewy Flisikowskiej, Aleksandry Smagorzewskiej, Alicji Penksyk, Henryka Tomczyk. W poniedziałek obędzie się pogrzeb śp. Heleny Seild. Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia