XX Niedziela Zwykła 16.08.2020
  1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy.
  2. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka na pomoc mieszkańcom Bejrutu.
  3. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 18 sierpnia 2020 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.
  4. Jak już informowaliśmy z dniem 20 sierpnia nastąpi zmiana 2 księży wikariuszy w naszej Parafii – ks. Stanisława i ks. Szymona. W związku z tym zapraszamy w środę na wieczorną Mszę św. podczas której księża pragną podziękować za posługę i spędzony czas w naszej wspólnocie. Mszę św. poprzedzi prowadzona adoracja od 17:30 w Farze.
  5. Z dniem dzisiejszym kończy swoją posługę w naszej Parafii ks. Neoprezbiter Paweł, który był u nas przez czas wakacyjny. Serdecznie dziękujemy i życzymy wielu łask Bożych na nowej Parafii w Koronowie.
  6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby ś. p.: Ludwiki Ramczykowskiej i Danuty Kardasz. Wieczny odpoczynek…
  7. W naszych modlitwach nie zapominajmy o pielgrzymach oraz o wypoczywających na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.

Dodany przez Parafia