XXI Niedziela Zwykła 23.08.2020
 1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcam przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.
 2. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku.
 3. W poniedziałek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
 4. W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.
 5. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego, po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI).
 6. Za tydzień Dar Serca.
 7. Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.
 8. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  9.W minionym tygodniu odbył się pogrzeb ś. p. Elżbiety Lewandowskiej, natomiast w poniedziałek odbędzie się pogrzeb ś. p. Ewy Łuczak. Wieczny odpoczynek…
 9. Z dniem 20 sierpnia 2020 r. Ks. Biskup Ryszard Kasyna skierował do naszej parafii dwóch nowych księży wikariuszy: Ks. Łukasza Jerkiewicza i Ks. Roberta Ratkowskiego. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie i życzymy obfitości Bożych łask.

Dodany przez Parafia