XXII Niedziela Zwykła 30.08.2020

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Dzieci, które rozpoczynają edukację szkolną zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę na godzinę 11:00 z tornistrami i przyborami szkolnymi, które zostaną podczas Mszy św. poświęcone.

2. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. 

3. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i dodatkowa Msza św. o godz. 17:00. W piątek  pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i od 18:00 do 18:30. Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:00. W pierwszą sobotę miesiąca zgromadzimy się w naszym kościele farnym na nabożeństwie ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7:30 i 18:00.

5. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.

6. Dzisiaj po Mszy św. Dar Serca.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dla rodziców dzieci, które 12 i 19 września mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. 

8. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby ś. p.: Ewy Łuczak, Manfreda Czechanowskiego. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb ś. p. Grzegorza Eich. Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia