XXIII Niedziela Zwykła 6.09.2020

1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem”.

2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. 

3. W najbliższym tygodniu (od piątku) rozpoczynamy rekolekcje przed odpustem. Msze św. z naukami w piątek o godz. 8:00, 15:00, 18:30, a w sobotę o godz. 8:00, 17:00 i 18:30.

4. W sobotę o godz. 12:00 przeżywać będziemy uroczystość I Komunii św. Pamiętajmy o dzieciach w naszych modlitwach.

5. Uczniów obecnych klas 8, którzy przygotowywali się w ubiegłym roku do sakramentu bierzmowania zapraszamy już dzisiaj na Mszę św. i spotkanie w piątek 18 września do Kościoła Szkolnego na godz. 18:30.

6. W dniach 12 – 20 września w Sanktuarium Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie odbywać się będą uroczystości odpustowe. Szczegóły na plakatach oraz na stronie saktuarium-piaseczno.pl.

7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasze WSD w Pelplinie.

8. Za tydzień również zbiórka na Grób Pański w Jerozolimie.

9. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Chór Dziecięcy Biedronki zaprasza wszystkie dzieci do wspólnego śpiewania dla naszego Ojca w niebie. Próba w każdy poniedziałek o 17:30 w salce przy ul. Sambora 4. Chór na wiosnę będzie obchodził 30-lecie istnienia. Więcej informacji o działalności na Facebooku oraz stronie Biedronek.

11. Młodzieżowy Chór Juventus zaprasza na próby w piątek o 18:00 w salce przy ul. Dominikańskiej 4. Zapraszamy obecnych, dawnych i nowych członków do wspólnego oddania chwały Panu poprzez śpiew. Chór przygotowuje się obecnie do odpustu w Kościele Szkolnym. 

12. Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży odbędzie się w czwartek o 19:00 w salce przy ul. Dominikańskiej 4. Młodzież zaprasza nowe osoby w wieku 14-30 l., które pragną wyrazić swoje „Gotów” – zawołanie KSMowe dla Kościoła, Ojczyzny i drugiego człowieka. 

13. W przyszłą niedzielę, 13 września o godzinie 14:00 odbędzie się Msza święta dla wspólnoty osób niepełnosprawnych „Arka”. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

14. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby ś. p.: Urszuli Tobiańskiej, Gabrieli Lipskiej, Zofii Gniadek, Daniela Bordo. We wtorek odbędzie się pogrzeb ś. p. Heleny Stasiorowskiej. Za naszych bliskich zmarłych – Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia