XXV Niedziela Zwykła 20.09.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. 

2. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.  

3. W środę obchodzimy liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą. 

4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

5. Nasza parafia kolejny raz włącza się w akcję „Iskra Bożego Miłosierdzia – Koronka na ulicach miast świata”. W naszym mieście spotykamy się 27 września (niedziela) o godzinie 15:00 na placu św. Grzegorza przed kościołem szkolnym. W tym roku modlimy się w następujących intencjach: o pokój na świecie, za kapłanów, za nasze miasto, kraj, rodziny, nas samych oraz o powstrzymanie pandemii.

6. Jest nowy numer „Pielgrzyma”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć dar serca.

8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

9.W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby ś. p.: Edyty Szela, Anny Wojcik i Zdzisława Rygielskiego. Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia