XXVI Niedziela Zwykła 27.09.2020

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. 

2. Dzisiaj o godzinie 15:00 spotykamy się przed kościołem szkolnym, by z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego. Kolejny raz gromadzimy się w ramach akcji „Koronka na ulicach miast świata”. Będziemy modlić się o pokój na świecie, powstrzymanie pandemii, za nasze miasto, kraj, rodzinę, kapłanów i nas samych.  Również jutro w rocznicę beatyfikacji błogosławionego Michała Sopoćko, spowiednika św. Faustyny połączymy się z całym światem koronką w tych samych intencjach o godzinie 15:00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego w farze.

3. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. 

4. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będą się odbywały:

– dla dzieci (od poniedziałku do piątku) o godz. 17:00 – rozpoczniemy je od poniedziałku 5.10

– dla dorosłych o godz. 18:00, w niedzielę o 17:30

– w kaplicy na cmentarzu o godz. 16:00 – rozpoczniemy je od poniedziałku 5.10

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i dodatkowa Msza św. o godz. 17:00. W piątek  pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i od 18:00 do 18:30. Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:00.  W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Maryi oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialna – zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie na 7:30 bądź 18:00.

6. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne. 

7. W ostatnich dniach przekazywane nam wiadomości i obrazy pożaru obozu i koczowiska oraz dramatyczny los kilkunastu tysięcy uchodźców na wyspie Lesbos wywołały przerażenie i wzbudzają apele o solidarność z ofiarami. W związku z tym, Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna zwraca się z prośbą o przeprowadzenie zbiórki pieniędzy  dla uchodźców. Dzisiaj po Mszy św. odbywa się zbiórka na ten cel.

8. W przyszłą niedzielę zbiórka na rzecz Stolicy Apostolskiej.

9. Poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. odbędzie się w poszczególne niedziele na Mszy św. o godz. 11.00 w Farze: dla uczniów SP 10 i Fontanny Marzeń – 4 października;  SP 5 – 11 października; SP 1 – 18 października.

10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby ś. p.: Genowefy Wojdyło i  Zygmunta Ceglewskiego. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb ś. p. Ewy Skandro. Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia