Miej miłosierdzie dla nas i całego świata! #IskraMiłosierdziaBożego

Mieszkańcy miasta po raz kolejny spotkali się z koronką w ręku, aby wołać o miłosierdzie dla nas i całego świata. Jest to inicjatywa łódzkich Jezuitów, którzy rozpropagowali na cały świat akcję „Koronka na ulicach miast świata – Iskra Miłosierdzia Bożego”.

Nasza parafia zorganizowała w tym roku dwa spotkania. Pierwsza modlitwa odmówiona została 27 września. Planowo miała odbyć się na placu św. Grzegorza, jednakże z powodu deszczu została przeniesiona do kościoła szkolnego. Bardzo wzruszającym faktem jest to, że świątynia została wypełniona do ostatniego miejsca. Nad przebiegiem czuwał ks. Robert Ratkowski, a koronkę i modlitwę uwielbienia poprowadziły Krzemienie Jezusa pod opieką Małgorzaty Krzemińskiej. Warto modlić się za tą młodzież, bo jak to ludzie młodzi – są wspaniali i pragną dobra w przyszłości.

W poniedziałek, 28 września drugi raz wierni spotkali się na koronce w farze. To właśnie dokładnie tego dnia cały świat łączył się modlitewnie w Godzinę Miłosierdzia. Tego dnia obchodziliśmy rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny. Za przygotowanie rozważań i poprowadzenie modlitwy odpowiedzialny był Janek Skerka – prezes parafialnego KSMu, lektor oraz redaktor Znaku Zwycięstwa. Błogosławieństwa udzielił ks. Wojciech Gliniecki. W tym roku modlono się za kapłanów, rządzących, Ojczyznę, miasto, nasze rodziny, nas samych oraz o pokój na świecie i ustanie pandemii. Dla ludzi to tylko kwadrans, a dla Boga wielkie wołanie grzeszników. Wyrażamy ogromną wdzięczność, że mieszkańcy tak licznie odpowiedzieli na zaproszenie.

W naszych sercach na nowo rozbudziła się nadzieja, że przyszłość może być dobra. Módlmy się za cały świat, w którym tak wiele upadków, niepokoju, lęku i hejtu. Módlmy się za siebie nawzajem, bo Bogu Ojcu zależy na całości. Dzisiaj człowiek jest głodny miłości. Również tej przez duże „M”. Życzmy sobie także, aby nie skończyło się na gadaniu, abyśmy budowali pokój i byli miłosierni… Bądź miłosierny, jak Ojciec Twój w niebie, wystarczy…Boże, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

  • Fot. Mikołaj Krzemiński
  • M.K.

Dobrego tygodnia! Zapraszamy na koronkę na 15:00 do fary. Kto nie może niech się połączy 🙏 z innego miejsca. 😊"On bowiem piękno twe pokazać wszystkim chce, zachwycić jegowiec już nie lękaj sieAllelujaten co za nas umarł wstał trzeciego dniadla zbawienia nas" 🎶#KrzemienieJezusa niemaGOtuP.S. Módlcie się za tą młodzież!

Gepostet von Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie am Montag, 28. September 2020

Dodany przez Parafia