XXVIII Niedziela Zwykła 11.10.2020

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.

3. We wtorek 13 października na godz. 20:00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.

4. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. 

5. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. Na nabożeństwo październikowe zapraszamy:

– dzieci (od poniedziałku do piątku) o godz. 17:00;

– dorosłych o godz. 18:00, w niedzielę o 17:30;

– do kaplicy na cmentarzu o godz. 16:00. 

6. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na misje katolickie.

7. Za tydzień po Mszy św. będzie można złożyć Dar Serca. 

8. W najbliższy piątek o godz. 20:00 w kościele szkolnym odbędzie się uwielbienie w ramach Młodzieżowego Trzeciego Piątku Miesiąca. Zapraszamy młodzież, kandydatów do bierzmowania i wszystkich, którzy pragną uwielbiać poprzez śpiew, rozważanie i świadectwo Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. W tym miesiącu spotkanie nosi nazwę „Przy sercu Maryi”. Przy wejściu do kościoła będzie można złożyć intencję, w których zostanie odmówiona dziesiątka różańca.

9. Wszystkie dzieci z naszej parafii, również dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej zapraszamy w przyszłą niedzielę (18 października) na Mszę św. na godzinę 11:00, a następnie o 11:45 na dziesiątkę różańca w ramach ogólnoświatowej akcji „Milion dzieci modli się na różańcu”. W tym momencie dzieci na całym świecie modlą się o pokój i jedność. Jest to odpowiedź na słowa św. Ojca Pio: „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”. Modlitwę zmówimy przy figurze Maryi na placu farnym. Więcej informacji na stronie parafialnej i Facebooku.

10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby ś. p.: Tomasza Rychlickiego, Stanisława Kurowskiego, Longi Grzywacz i Barbary Stangenberg. Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia