XXIX Niedziela Zwykła 18.10.2020

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

3. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby Polacy poszukujących lepszego bytu za granicą nie zapominali o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie. 

4. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć Dar Serca.

5. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

6. W związku z przejściem do strefy czerwonej, pragniemy poinformować, że od dzisiaj w naszych kościołach podczas Mszy i nabożeństw może przebywać ograniczona liczba wiernych. W Farze 160 osób, a w Kościele Szkolnym 60 osób. Prosimy również o zachowanie odstępów i noszenie maseczek.

7. Mimo, że do świąt jeszcze 2 miesiące, Caritas Diecezji Pelplińskiej przekazał już parafiom świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Można je nabyć od dzisiejszej niedzieli przy wyjściu z kościoła. Koszt małej świecy 8 zł, dużej 15 zł.

8. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby ś. p.: Seweryna Boczkaj, Haliny Szalczewskiej i Haliny Pocztalinowicz. Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia