XXX Niedziela Zwykła 25.10.2020

1. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. 

2. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze św. jak w każdą niedzielę. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. 

3. Ze względu na ograniczenia sanitarne nie będzie Mszy św. na cmentarzu. O godz. 14:00 na cmentarzu nowym, a o godz. 14:30 na cmentarzu starym pomodlimy się za naszych zmarłych. Przypominamy o odpowiedniej odległości i zakrywaniu ust i nosa.

4. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wiernych Zmarłych zachęcamy parafian do indywidualnego nawiedzania cmentarzy rozkładając odwiedziny groby swoich bliskich, zarówno na dni przed Uroczystością Wszystkich Świętych  jak i w jej oktawie.

5. Na polecenie papieża Franciszka został ogłoszony dekret, który informuje, że na wszystkie dni listopada rozszerzony został odpust udzielany tym, którzy odwiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych. Odpust ten udzielany jest zawsze od Uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada. Ponadto na mocy watykańskiego dekretu osoby starsze, chore oraz pozostałe, które nie mogą opuścić domu, mogą uzyskać odpust zupełny na drodze duchowej łączności ze wspólnota wiernych i modlitwy za zmarłych.

6. Biskup diecezjalny potwierdza dyspensę od obowiązku uczestniczenia w niedzielnych Mszach św. dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.

7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą kartki na zdrowaśki oraz Msze św. zbiorowe za zmarłych. Wypisane kartki prosimy przynosić do zakrystii. 

• Zdrowaśki jednorazowe w Farze będą odczytywane po Mszach św. wieczornych w oktawie Wszystkich Świętych,

• Msze św. zbiorowe będą odprawiane w cztery soboty listopada o godz. 17:00 w Farze

• W kaplicy na cmentarzu zdrowaśki będą odczytywane podczas Mszy św. w oktawie Wszystkich Świętych, w Dzień Zaduszny i w sobotę o godz. 9:00. Od wtorku do piątku o godz. 16:00.

8. W najbliższy piątek o godz. 19:15 w naszej Farze odbędzie się koncert Orkiestry Kameralnej Progress „Kontrasty, siła czy moc?” pod dyrekcją p. Szymona Morusa. W tym wyjątkowym koncercie chcemy zachęcić publiczność do pogłębionego słuchania.

9. Do kin wszedł film „Czyściec”. To film, który w uporządkowany sposób pomaga odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania, dotyczące życia po śmierci oraz tego, czy możemy mieć na nie wpływ.  W głównych rolach możemy obejrzeć m.in. Małgorzatę Kożuchowską lub Olgę Bończyk. Film do obejrzenia również w tczewskim kinie Helios.

10. VIII edycja Tczewskiego Balu Świętych odbędzie się w sobotę, 31 października. W związku z wymogami sanitarnymi tegoroczna edycja odbędzie się w formie uwielbienia w trzech największych tczewskich parafiach. W kościele farnym i w kościele św. Józefa o 19:30, a w Kościele NMP Matki Kościoła o 20:00. Odbędzie się adoracja i czuwanie przy relikwiach połączone z uwielbieniem. Będzie także okazja do spowiedzi św. Na zakończenie odbędzie się akt zawierzenia Jezusowi poprzez wstawiennictwo św. Jadwigi– patronki Tczewa oraz wszystkich świętych. Przypominamy, że w farze może przebywać 160 wiernych.

10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.

11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby ś. p.: Janusza Kamrowskiego, Józefa Kosak, Heleny Wieczorkowskiej i Teresy Drywa. Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia