Wszystkich Świętych 1.10.2020

1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. To ci, którzy już opłukali swoje szaty we Krwi Baranka, którzy życiem zaświadczyli, że człowiek jest w stanie czynić i pomnażać dobro. Radujemy się i wierzymy, że są w domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy. 

2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Cmentarze przypominają nam o przemijaniu i kruchości ludzkiego życia, ale jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, dołączymy do grona świętych i błogosławionych. W drugim dniu listopada Kościół wspomina Wszystkich Wiernych Zmarłych. 

3. W poniedziałek, 2 listopada w naszym kościele będą sprawowane trzy Msze Święte w następujących godzinach: 6:30, 8:00, 10:00, 17:00 i 18:30.

4. Przypominamy o zakazie wstępu na cmentarze. Msze święte na cmentarzu są odwołane do jutra włącznie.

5. Na polecenie papieża Franciszka został ogłoszony dekret, który informuje, że na wszystkie dni listopada rozszerzony został odpust udzielany tym, którzy odwiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych. Ponadto na mocy watykańskiego dekretu osoby starsze, chore oraz pozostałe, które nie mogą opuścić domu, mogą uzyskać odpust zupełny na drodze duchowej łączności ze wspólnota wiernych i modlitwy za zmarłych.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i dodatkowa Msza św. o godz. 17:00. W piątek  pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i od 18:00 do 18:30. Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:00.  W pierwszą sobotę miesiąca oddajemy się Matce Bożej odprawiając nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 7:30 i 18:00.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 14:00 Msza św. dla wspólnoty ARKA.

8. W związku z oddolną inicjatywą społeczną „Różaniec do granic Nieba”, która będzie trwała od 01 do 08 listopada zachęcamy do odmawiania różańca w sposób indywidualny w Farze przy kaplicy wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach trwania adoracji. http://www.fara.tczew.pl/2020/11/01/rozaniec-do-granic-nieba/

9. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję pomocy osobom starszym w tym trudnym czasie pandemii. Akcja „Serce dla Serca” polega na zbiórce podstawowych produktów (szczególnie żywność i artykuły toaletowe). Produkty można przynosić do zakrystii w każdą niedzielę po mszy świętej. Potem wolontariusze przekażą wszystkie produkty osobom starszym, które mogą zgłaszać swoje zapotrzebowanie na numer ks. Kapelana Szpitali Tczewskich: 797474604. Więcej informacji na temat akcji na stronie internetowej naszej parafii.

10. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Na stoliku przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą kartki na zdrowaśki oraz Msze św. zbiorowe za zmarłych. Wypisane kartki prosimy przynosić do zakrystii. 

• Zdrowaśki jednorazowe w Farze będą odczytywane po Mszach św. wieczornych w oktawie Wszystkich Świętych,

• Msze św. zbiorowe będą odprawiane w cztery soboty listopada o godz. 17:00 w Farze,

• W kaplicy na cmentarzu zdrowaśki będą odczytywane podczas Mszy św. od wtorku do piątku o godz. 16:00, a w sobotę o 9:00.

12. Za tydzień zbiórka na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w potrzebie.

13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby ś. p.: Janiny Ziółkowskiej, Kazimierza Babickiego, Romualda Politowicz, Szarloty Cegłowskiej, Brygidy Bednarskiej. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb ś. p. Gertrudy Piaskowskiej i Bolesława Stein. We wtorek ś. p. Dawida Potrykus. Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia