XXXIII Niedziela Zwykła 15.11.2020

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. 

2. W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto. 

3. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

4. W piątek o 20:00 w kościele szkolnym odbędzie się adoracja połączona z uwielbieniem pt. „Wobec aniołów zaśpiewam Ci pieśń” w ramach Młodzieżowego Trzeciego Piątku Miesiąca. Usłyszymy świadectwo dotyczące utraty bliskiej osoby. Zapraszamy wszystkich parafian, a w szczególności ludzi młodych i kandydatów do sakramentu bierzmowania.

5. 21-go listopada 2020 roku, sobota, w przeddzień święta Chrystusa Króla odbywa się adoracja i modlitwa na całym świecie. W możliwie największej liczbie osób, przyłączmy się ze swoją parafią, wspólnotą, rodziną. Niech ta światowa adoracja Najświętszego Sakramentu będzie kolejną stacją  przygotowań do 52-go Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego w 2021 roku w Budapeszcie. Ponownie przeżyjmy odnawiającą moc miłości Boga! Zapraszamy w tym dniu do adoracji w kaplicy Najświętszego Sakramentu w farze o 16:30. Pomodlimy się za cały świat i nasz Kościół. O 17:00 odprawiona zostanie Msza św. zbiorowa. Osoby nie mogące dołączyć do adoracji w kościele prosimy o połączenie się z naszych domów. Na stronie parafialnej zostanie udostępniona transmisja.

6. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na nasze WSD w Pelplinie.

7. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć Dar Serca.

8. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

9. Pan Kościelny w tym tygodniu będzie roznosił po naszych domach poświęcony opłatek na stół wigilijny. Gdyby do kogoś opłatek nie dotarł, to będzie dostępny również w zakrystii.

10. Wciąż trwa akcja pomocy osobom starszym „Serce dla Serca”, która polega na zbiórce powstawowych produktów (szczególnie żywność i artykuły toaletowe). Produkty można przynosić do zakrystii po każdej mszy świętej. Osoby starsze, które potrzebują pomocy materialnej, albo czują się samotne i potrzebują zwykłej rozmowy i wsparcia duchowego w tym trudnym czasie pandemii mogą zadzwonić do ks. Kapelana Szpitali Tczewskich: 797474604. Wspólnie z wolontariuszami służymy pomocą.

11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Kazimierza Bieleckiego, Mirosława Reksyn, Romana Rompy, Antoniego Bargłowskiego, Tomasza Ostrowskiego, W poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Alicji Gorlikowskiej, w piątek Mariana Stawickiego, a w sobotę 28.11.20 śp. Leszka Sadowskiego. Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia