Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata 22.11.2020

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. 

2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tych modlitw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.

4. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

5. Parafia św. Józefa zaprasza 27.11.2020 na godz. 18:30 na Mszę św. z okazji 190 rocznicy objawień Matki Bożej od Cudownego Medalika.

6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Alicji Gorlikowskiej, Urszuli Urban, Ludwika Ścisłowskiego, Wandy Guzińskiej, Mariana Stawickiego. W najbliższym tygodniu odbędą się pogrzeby śp.: Romana Bednarczyk, Marii Moszyńskiej, Leszka Sadowskiego. Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia