II Niedziela Adwentu 06.12.2020

1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka na ten cel.

2. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni. 

3. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz. 6:00, a we wtorek i czwartek również o 17:00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. 

4. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie: 6:00, 8:00, 10:00, 17:00 i 18:30. W tym dniu od godz. 12:00 do 13:00 Godzina Łaski, która rozpocznie się Mszą św.

5. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć świece wigilijne.

6. Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz Stolicy Apostolskiej.

7. W przyszłym tygodniu o godz. 14:00 Msza św. wspólnoty ARKA.

8. Za tydzień będzie można złożyć DAR SERCA.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli śp.: Jadwiga Czapiewska, Jan Brzeski, Jarosław Matysiak, Waldemar Małodziński, Elżbieta Landowska, Zuzanna Walkiewicz. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Jana Dysarz, we wtorek śp. Jerzego Kamrowskiego, w czwartek śp. Zbigniewa Dubielli. Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia