II Niedziela Zwykła 17.01.2021

1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. 

2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

3. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości. 

4. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na nasze WSD w Pelplinie.

5. W przyszłym tygodniu kolekta inwestycyjna.

6. W celu pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji (w dniach 29.12.2020 oraz 06.01.2021) biskup diecezjalny Ryszard Kasyna ogłasza w diecezji pelplińskiej niedzielę 24 stycznia br. „Dniem Solidarności z Chorwacją”. Tego dnia będziemy modlić się w tej intencji a po Mszy św. odbędzie się zbiórka pieniężna na ten cel.

7. Zapraszamy na Msze św. kolędowe, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17:30. Zapraszamy przedstawicieli rodzin z poszczególnych ulic do uczestnictwa w Mszy św. sprawowanej w intencjach wiernych z danej ulicy. Podczas każdej Mszy św. błogosławimy wodę święconą (przyniesioną przez wiernych we własnych naczyniach), którą będziecie mogli pokropić swoje domy i mieszkania, odmawiając okolicznościową modlitwę, którą od nas otrzymacie.

Plan ulic: 

Poniedziałek 18.01 – ul.: Rybacka, Nad Wisłą, Kard. Wyszyńskiego, ks. Ściegiennego, Dominikańska, Kościelna, Ogrodowa, Kręta

Wtorek 19.01 – ul.: Jarosława Dąbrowskiego, Krótka, Samborówny, Zamkowa

Środa 20.01 – ul.: 30 Stycznia, Szkoły Morskiej, Wodna, Podmurna i Skromna

Czwartek 21.01 – ul.: Słowackiego, Kościuszki, Mickiewicza, Kopernika, Chopina

Piątek 22.01 – ul.: Żeglarska, Obrońców Westerplatte, Lecha, Lipowa, Królowej Jadwigi, Jana z Kolna

Sobota 23.01 – ul.: Plac Piłsudskiego, Wojska Polskiego, Strzelecka, Okrzei, Garncarska, Plac Hallera, Myśliwska

Bardzo dziękujemy za obecność mieszkańców ulic, którzy już uczestniczyli w Mszach św. kolędowych. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, przesłane życzenia i złożone ofiary.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Stanisława Sudy, Łucji Rataj, Zbigniewa Styrbickiego, Feliksa Choińskiego, Haliny Buchholc, Leszka Karlińskiego. Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia