III Niedziela Zwykła 24.01.2021

1. W III niedzielę zwykłą, 24 stycznia 2021r. Kościół przeżywa po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do czytania Pisma Św. nie tylko od święta, ale na co dzień.

2. W celu pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji (w dniach 29.12.2020 oraz 06.01.2021) biskup diecezjalny Ryszard Kasyna ogłasza w diecezji pelplińskiej niedzielę 24 stycznia br. „Dniem Solidarności z Chorwacją”. W związku z tym dzisiaj po Mszy św. odbędzie się zbiórka pieniężna na ten cel.

3. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

4. Zakończyliśmy czas Mszy św. kolędowych Dziękujemy serdecznie wszystkim za wspólnotę modlitwy, złożone życzenia i ofiary.

5. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.

6. W przyszłą niedzielę kolekta diecezjalna na cele budowlano – remontowe.

7. Za tydzień będzie można złożyć Dar Serca.

8. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

9. W przyszłą niedzielę, 31 stycznia, o godzinie 19:00 chcielibyśmy ,,pożegnać” okres Bożego Narodzenia i czas śpiewania kolęd, ale także uczcić Święto naszego miasta Tczewa. Z tej okazji przygotowaliśmy Świąteczne Uwielbienie, które poprowadzi chór No Saints z Gdańska. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na to wydarzenie. Będzie można usłyszeć tradycyjne kolędy w nietuzinkowych aranżacjach, ale także repertuar z autorskiej, świątecznej płyty chóru zatytułowanej ,,Ten jeden dzień”. Co więcej, całe uwielbienie będzie nagrane i zarejestrowane, aby później być dostępnym w formie cegiełki przeznaczonej na renowację naszego instrumentu. Dzięki temu również, jeżeli ktoś nie będzie mógł pojawić się, albo zwyczajnie będzie się obawiał uczestnictwa z powodu pandemii, nic go nie ominie. Jesteśmy wdzięczni Władzom Miasta Tczewa oraz Sponsorom, dlatego bardzo dziękujemy Panu Prezydentowi Mirosławowi Pobłockiemu, który objął Patronat Honorowy. Szczególne podziękowania kierujemy do Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie, który sponsoruje to przedsięwzięcie. Szczegóły na plakatach w gablocie.

10. Wyszliśmy dopiero co z okresu Bożego Narodzenia, a już nasze myśli kierują się w kierunku okresu wielkiego postu i Triduum. W imieniu naszego Pana Organisty, zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby uświetniać swoim śpiewem Liturgię Męki Pańskiej. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w czwartek o 19.30 we Farze.

11. Zakończyliśmy rozprowadzanie kalendarzy. Dzięki nim oraz dzięki Waszej ofiarności i życzliwości udało nam się zebrać 2 371 zł. Jest to nasza pierwsza, wspólna cegiełka na renowację organów w naszym kościele. Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inicjatywy. W pierwszej kolejności uczestnikom konkursu plastycznego, następnie Drukarni Ekspresowej, która dołożyła wszelkich starań, aby wszystko było gotowe na czas! Dziękujemy Siostrom Zakonnym Pasterkom, Panu Kościelnemu Zygmuntowi, Ministrantom oraz wszystkim tym, którzy pomagali przy rozprowadzaniu!

12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Heleny Freza, Kazimierza Chabowskiego, Haliny Fabich. We wtorek odbędą się pogrzeby śp.: Elżbiety Sulewskiej, Leopolda Wierzgacz i Barbary Lubińskiej. W środę śp.: Stanisławy Marcinkowskiej. W czwartek śp.: Jana Wąs. Wieczny odpoczynek…

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Dodany przez Parafia