II Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021

1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Są oni świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Po Mszy św. zbiórka na rzecz polskich misjonarzy.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i dodatkowa Msza św. o godz. 17:00. W piątek  pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i od 18:00 do 18:30. Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Drodze Krzyżowej dla dzieci o godz. 17:00.  W sobotę uczcimy Matkę Bożą podczas nabożeństwa o 7:30 i 18:00.

4. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17:00 dla dzieci, o 18:00 dla dorosłych i o 20:00 dla młodzieży w Kościele Szkolnym. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

5. W przyszłą niedzielę o godzinie 17.30 odbędą się tradycyjne nieszpory polskie. Psalmy tych nieszporów zostały przetłumaczone na język polski przez Franciszka Karpińskiego i przed dwieście lat kształtowały religijność Polaków. W czasie nieszporów będziemy się modlić w intencji ustania pandemii, a także za naszą Ojczyznę, aby fundamentem jej tożsamości były zawsze wartości chrześcijańskie.

6. Zapraszamy uczniów przygotowujących się do I Komunii Św. ze Szkoły Podstawowej nr 1 na Mszę Św. z nauką formacyjną, poświęceniem świec i książeczek w czwartek o godz. 17.00.

7. Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, która wyjątkowo odbędzie się teraz w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18:30. Z racji tego, że obchodzimy Rok św. Józefa wysłuchamy katechezy na temat świętego, którą wygłosi ks. Tomasz Syldatk z Wydziału Duszpasterskiego. Po Mszy św. egzorcyzm wody, soli i oleju. Msza św. i katecheza będzie transmitowana na facebooku parafialnym.

8. Caritas parafialny poszukuje dla osoby niepełnosprawnej lodówki i telewizora. Gdyby ktoś posiadał taki sprzęt i chciałby nim się podzielić to prosimy o kontakt.

9. Za tydzień Dar Serca.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

11. W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Wiesławy Szulc, Zofii Noch, Marii Reszczyńskiej, Kazimiery Garbarczyk, Henryka Kryża. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Zygmunta Gorlikowskiego i Dariusza Knopp, w środę śp. Henryka Górskiego. Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia