XVIII Niedziela Zwykła 1.08.2021

1. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy za Polaków poległych w Powstaniu Warszawskim w 1944r. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. 

2. Dziś po południu i jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. 

3. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć swój Dar Serca.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do służby w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i dodatkowa Msza św. o godz. 17:00. W piątek  pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i od 18:00 do 18:30. Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:00. W sobotę nabożeństwo do Matki Bożej o 7:30.

5. W piątek 6 sierpnia obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego. 

6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Teresy Magdoń, Sławomira Stepnakowskiego, Elżbiety Kulpy, Andrzeja Siwy, Bernarda Smury, Teresy Brejskiej. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Czesława Zaruskiego, a we wtorek śp. Zbigniewa Kanii i Henryka Drews. Wieczny odpoczynek…

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Dodany przez Parafia