XXII Niedziela Zwykła 29.08.2021

1. We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.

2. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

3. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele w piątek o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole. Na tą Mszę św. zapraszamy również dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Św.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i dodatkowa Msza św. o godz. 17:00. W piątek  pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i od 18:00 do 18:30. Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:00.  W sobotę nabożeństwo do Matki Bożej o godz. 7:30. 

6. Od przyszłej niedzieli będą odprawiane Msze św. w Kościele Szkolnym.

7. Serdecznie zapraszamy na odpust Matki Bożej Pocieszenia w Lubiszewie Tczewskim, 5 września 2021 o godz. 12:00. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Bp. Arkadiusz Okroj.

8. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji  i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 14 września br. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

9. Za tydzień, 5 września, rozpocznie się długo wyczekiwany Sambor Festival Tczew!!! Jest to cykl koncertów, które odbywać się będą w kolejne niedziele września, w naszej tczewskiej Farze. Każdy z nich rozpocznie się o godzinie 19:00, chwile po wieczornej mszy. Jest to pierwsze takie wydarzenie w Tczewie i mamy nadzieję, że rozpocznie nową tradycje spotkań z kulturą, muzyką oraz sztuką. 

Szczególnie ważne jest również to, że oprócz muzyki, festiwalowi towarzyszy ,,AKCJA RENOWACJA” pod hasłem ,,SZCZYTNY CEL MAMY – RATUJEMY FARNE ORGANY”. Jest to inicjatywa związana z naszym instrumentem, który, jak już wcześniej mówiliśmy, wymaga generalnego remontu. ,,AKCJA RENOWACJA” to ogromne, ale przede wszystkim bardzo kosztowne przedsięwzięcie, dlatego też po każdym koncercie zorganizowana będzie zbiórka funduszy na ten cel. 

W niedzielę za tydzień, 5 września, po wieczornej mszy, o godzinie 19:00, odbędzie się pierwszy koncert festiwalowy, który będzie łączył w sobie muzykę klasyczną oraz filmową. Wykonawcami będą: Marcin Kowalkowski – trąbka, oraz Filip Grzelachowski – fortepian.

Bardzo serdecznie zapraszamy! Szczegóły znaleźć można na plakatach oraz na stornie internetowej Parafii w zakładce Sambor Festival Tczew.

10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Barbary Słowik, Andrzeja Różanowskiego, Bożeny Chojnackiej. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Janusza Podjackiego, a we wtorek śp.: Joanny i Daniela Niedziałkowskich i Danuty Maciejewskiej. Wieczny odpoczynek…

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Dodany przez Parafia