XXIII Niedziela Zwykła 5.09.2021

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele w Polsce jako „Dzień solidarności z Afgańczykami”. W swoich modlitwach prośmy Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków. Po Mszy św. zbiórka na ich rzecz.

2. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.

3. Zapraszamy młodzież z klas ósmych i wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby rozpocząć rok formacyjny do przyjęcia sakramentu bierzmowania na Mszę św. w Uroczystość św. Stanisława Kostki w sobotę 18 września o godz. 18:00 w Kościele Szkolnym. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

4. Dzisiaj wieczorem rozpocznie się Sambor Festival Tczew!!! Tak, jak mówiliśmy w ubiegłym tygodniu, jest to cykl koncertów, które odbywać się będą w kolejne niedziele września, w naszym kościele. Każdy z nich rozpocznie się o godzinie 19:00, chwile po wieczornej mszy. Przypominamy również, że oprócz muzyki, festiwalowi towarzyszy ,,AKCJA RENOWACJA” pod hasłem ,,SZCZYTNY CEL MAMY – RATUJEMY FARNE ORGANY”, dlatego też po każdym koncercie zorganizowana będzie zbiórka funduszy na ten cel. Dzisiaj, po wieczornej mszy, o godzinie 19:00, pierwszy koncert, podczas którego usłyszymy trąbkę oraz fortepian. Wykonawcami będą: Marcin Kowalkowski oraz Filip Grzelachowski. Za tydzień natomiast, o tej samej porze, wystąpi zespół wokalny ARTENWOJSES. Bardzo serdecznie zapraszamy! Szczegóły znaleźć można na plakatach oraz na stornie internetowej Parafii w zakładce Sambor Festival Tczew.

5. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasze WSD w Pelplinie. 

6. Za tydzień po Mszy św. zbiórka na potrzebę chrześcijan mieszkających w Ziemi Świętej.

7. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Janusza Podjackiego, Joanny i Daniela Niedziałkowskich, Danuty Maciejewskiej i Waldemara Skonieckiego. We wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Beaty Kamińskiej. Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia