XXV Niedziela Zwykła

1. We wtorek będziemy obchodzić święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

2. W czwartek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Tego dnia chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi.

3. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”. Zachęcamy do czytania prasy i publikacji religijnych.

4. W przyszłą niedzielę będzie okazja by złożyć swój Dar Serca.

5. W przyszłą niedzielę 26 września o 15:00 na placu przed kościołem szkolnym odbędzie się Iskra Bożego Miłosierdzia. Odśpiewamy koronkę i uwielbimy Boga tańcem i śpiewem.

6. Dzisiaj wieczorem odbędzie się kolejny koncert w ramach Sambor Festival Tczew!!! Po wieczornej mszy, o godzinie 19:00, wystąpi JOANNA DUBIELA wraz ze swoim projektem muzycznym SPERO. Zaprezentują oni religijną muzykę kameralną. Przypominamy również, że oprócz muzyki, festiwalowi towarzyszy ,,AKCJA RENOWACJA” pod hasłem ,,SZCZYTNY CEL MAMY – RATUJEMY FARNE ORGANY”, dlatego też po każdym koncercie zorganizowana jest zbiórka funduszy na ten cel. Za tydzień, o tej samej porze, odbędzie się, ostatni już, koncert, podczas którego wystąpi Elbląska Orkiestra Kameralna wraz z MARCINEM ZDUNIKIEM. Bardzo serdecznie zapraszamy! Szczegóły znaleźć można na plakatach oraz na stornie internetowej Parafii w zakładce Sambor Festival Tczew.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Romana Berdeńskiego i Alicji Lewandowskiej. We wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Haliny Kamińskiej. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia