XXVI Niedziela Zwykła 26.09.2021

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.

2. Zapraszamy dzisiaj na 15:00 na plac przed Kościołem Szkolnym na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

3. Dzisiaj wieczorem odbędzie się ostatni już – FINAŁOWY – koncert Sambor Festival Tczew!!! Po wieczornej mszy, o godzinie 19:00, wystąpi Elbląska Orkiestra Kameralna wraz z MARCINEM ZDUNIKIEM. Ponownie przypominamy, że oprócz muzyki, festiwalowi towarzyszy ,,AKCJA RENOWACJA” pod hasłem ,,SZCZYTNY CEL MAMY – RATUJEMY FARNE ORGANY”, dlatego po dzisiejszym koncercie również zorganizowana będzie zbiórka funduszy na ten cel.  Bardzo serdecznie zapraszamy! A jeżeli ktoś z różnych przyczyn nie będzie mógł przyjść, koncert będzie także transmitowany na żywo do Telewizji Tetka. Szczegóły znaleźć można na plakatach oraz na stornie internetowej Parafii w zakładce Sambor Festival Tczew.

4. Dzisiaj jest okazja by złożyć swój Dar Serca.

5. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

6. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będą odbywały się:

– dla dzieci (od poniedziałku do piątku) o godz. 17:00 – rozpoczniemy je od poniedziałku 4 października

– dla dorosłych o godz. 18:00, a w niedzielę o 17:30

– w kaplicy na cmentarzu o godz. 16:00 – rozpoczniemy je od poniedziałku 4 października.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek  pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i od 18:00 do 18:30. Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:00.  W sobotę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej na godz. 7:30.

8. W sobotę będziemy również wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.

9. SERDECZNIE ZAPRASZAMY wszystkich parafian, a szczególnie wszystkich, którzy niosą ciężkie krzyże cierpienia, a także te osoby, które straciły bliskich z powodu koronawirusa lub z innych powodów na adorację Najświętszego Sakramentu ze św. Tereską od Dzieciątka Jezus. Adoracja odbędzie się w kościele szkolnym w sobotę, 2 października o godzinie 19.00. Będzie to wieczór wyjątkowy. Św. Teresa od Dzieciątka Jezus obiecała deszcz łask, dla tych, którzy będą się modlić przez wstawiennictwo św. Tereski. Zewnętrznym znakiem tych łask są róże. Podczas adoracji zobaczymy zatem piękny deszcz róż. Będziemy zatem uwielbiać Boga i prosić o siły i potrzebne dary w obliczu cierpienia i żałoby.

10. 9 października w Pelplinie odbędzie się Diecezjalny Kongres Różańcowy. Plan uroczystości jest następujący: 10:30 konferencja, 11:30 Msza pod przewodnictwem ks. Bp Diecezjalnego, o 13:00 różaniec. Zapisy u Pani J. Piechowskiej bądź w zakrystii Fary.

11. Młodzież, która chciałaby pogłębić swoją wiarę oraz bardziej aktywnie zaangażować się w życie naszej parafii zapraszamy na spotkania młodzieży, które odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.00 w salce parafialnej (ul. Dominikańska 4).

12. Osoby planujące zawrzeć sakramentalny związek małżeński zapraszamy na „Weekend dla narzeczonych” 8-10 października w Tczewie. Udział w tym programie jest ważnym elementem przygotowania do ślubu. Szczegóły i zapisy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

14. W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Haliny Kamińskiej, Tadeusza Kurek, Janiny Michnowskiej, Ireny Tamoj, Macieja Dietrich, Brygidy Milbrodt. W sobotę odbędzie się pogrzeb śp. Janiny Zubrzyckiej. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia