XXVII Niedziela Zwykła 3.10.2021

1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Nabożeństwa różańcowe będą odbywały się:

– dla dzieci (od poniedziałku do piątku) o godz. 17:00

– dla dorosłych o godz. 18:00, a w niedzielę o 17:30

– w kaplicy na cmentarzu o godz. 16:00.

We wtorek wspominać będziemy św. Faustynę Kowalską. Po Mszy św. o godz. 8:00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza Święta o godz. 17:00 z prośbą o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu od godz. 16:00 do 17:00 okazja do spowiedzi świętej.

3. W piątek na godz. 17:00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania do Kościoła Szkolnego.

4. 9 października w Pelplinie odbędzie się Diecezjalny Kongres Różańcowy. Plan uroczystości jest następujący: 10:30 konferencja, 11:30 Msza pod przewodnictwem ks. Bp Diecezjalnego, o 13:00 różaniec. Zapisy u Pani J. Piechowskiej bądź w zakrystii Fary.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

6. W przyszłą niedzielę z okazji Dnia Papieskiego serdecznie zapraszamy na godz. 19:00 niecodzienny koncert pt. „Zasłuchanie. Między muzyką a ciszą” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Progress. Ten wyjątkowy koncert unieważni podział na słuchaczy i wykonawców: wszyscy znajdziemy się w sercu muzyki. Koncert będzie utrzymany w atmosferze kontemplacji pozwalającej poprzez muzykę przenieść się do krainy wyobraźni, gdzie poszukiwać będziemy wytchnienia od pośpiechu codzienności.

7. Za tydzień o godz. 14:00 Msza św. dla wspólnoty ARKA.

8. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

9. Dzieci małe i duże zapraszamy do wspólnego śpiewania w naszych Biedronkach. Wznawiamy działalność i zapraszamy wszystkich chętnych na próbę, która odbędzie się 11 października o godz. 17:30 w salce przy ulicy Sambora 4. Wszelkich informacji można szukać na stronie parafii, Biedronek i na Facebooku.

10. Poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. na Mszy Świętej niedzielnej o godz. 11.00:

SP 1, Fontanna Marzeń i inne szkoły – (dzisiaj) 3 października 2021 r.

SP 10 – 10 października 2021 r.

SP 5 – 17 października 2021 r.

SP im. Św. Ojca Pio – 24 października 2021 r.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Heleny Bielawskiej, Ireneusza Bieleckiego, Stefanii Stobba, Brunona Tobiańskiego i Janiny Zubrzyckiej. Wieczny odpoczynek… 

Dodany przez Parafia